Při přeočkování proti tetanu Vám nabízíme ekvivalentní vakcínu obsahující navíc záškrt a černý kašel . Více informací zde:

https://www.khsova.cz/01_aktuality/files/cerny_kasel_2015.pdf?datum=2015-01-15

Boostrix nebo Adacel

S vakcínou Boostrix inj. stříkačka se můžete chránit proti černému kašli

Je mnoho věcí, které chtějí lidé sdílet. Černý kašel ale mezi ně určitě nepatří…

Praha, 2. září 2010

Vakcína Boostrix inj. stříkačka společnosti GlaxoSmithKline je kombinovaná vakcína určená k prodloužení ochrany proti černému kašli (pertusi), tetanu a záškrtu u dětí od 4 let věku, adolescentů a dospělých. Vakcína Boostrix obsahuje stejné složky jako řada vakcín, které jsou v ČR používány u dětí pro tzv. pravidelné očkování. Tuto vakcínu lze zvolit jako alternativu k přeočkování proti tetanu a prodloužit tak zároveň i ochranu proti černému kašli. Rodiče by měli zvážit přeočkování obzvláště u školáků, kteří byli proti černému kašli naposledy očkováni v předškolním věku, a dnes nemusí být proti tomuto nakažlivému onemocnění chráněni, tudíž mohou onemocnět. Stejně tak je vakcína Boostrix vhodná pro přeočkování proti černému kašli u dospělé populace, u níž je očkování zvláště doporučováno rodičům i prarodičům novorozence.

Vakcína Boostrix je dobře snášena. K přeočkování proti tetanu, záškrtu a černému kašli se používá jedna dávka vakcíny.

Vakcína Boostrix inj. stříkačka, adsorbovaná vakcína proti difterii, tetanu a pertusi (acelurání komponenta) se sníženým obsahem antigenů, je vázána na lékařský předpis. Není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Farmaceutická společnost GlaxoSmithKline (GSK) patří mezi největší celosvětové farmaceutické společnosti s vlastním výzkumem a vývojem nových léků. Posláním společnosti GlaxoSmithKline je zlepšit kvalitu lidského života tím, že umožní lidem být aktivnější, cítit se lépe a žít déle.
Výzkumu a vývoji vakcín se GlaxoSmithKline věnuje už více než 50 let a patří mezi největší světové dodavatele očkovacích látek. Většina aktivit společnosti GSK na poli výzkumu, vývoje a výroby vakcín je soustředěna v GSK Biologicals, které sídlí v Rixensartu v Belgii. Celosvětově GSK Biologicals zaměstnává více než 8 000 lidí, z nichž přes 1 500 jsou vědečtí pracovníci, zapojení do hledání inovativních vakcín a vývoje cenově přijatelných a vhodných kombinovaných produktů pro zdraví miliard lidí všech generací na celém světě.
GSK Biologicals v roce 2008 distribuovalo více než 1,1 miliardu dávek vakcín do 176 zemí světa, což představuje 3 miliony očkovaných každý den.

 

Boostrix Inj. stříkačka inj.sus.1x1dáv.

Nová vakcína ADACEL - proti černému kašli, záškrtu a tetanu

 

Vhodná pro dospělé, cestovatele, ale i pro děti od 4 let věku


Podobně jako ve světě narůstá také České republice počet případů pertuse - černého kašle a v posledních letech byla zaznamenána úmrtí neočkovaných dětí do jednoho roku života.

Proto se v rámci tzv. rodinné ("cocoon") strategie doporučuje očkování nových maminek, rodinných a blízkých kontaktů novorozenců a dále vakcinace zdravotnických pracovníků, protože ochrana nejmenších dětí, které nejsou vzhledem k věku ještě očkovány, závisí na imunitě osob, které jsou s nimi v blízkém kontaktu.

V rámci dospělé populace je nově doporučeno na bázi dobrovolnosti se očkovat alespoň jednou během dospělosti kombinovanou vakcínou s pertusovou složkou namísto samotné proti tetanu.

ADACEL