Výživa

Nevíte si rady s kojením nebo zaváděním příkrmů ? zde neleznete odkazy na webové stránky s detailním popisem této problematiky . Případné dotazy či nejsnosti  Vám budou  zodpovězeny v naší ordinaci

Největší chybou je myslet si , že dítě potřebuje to co dospělý , uvědomte si , že Vaše dítě chutě teprve poznává , dejte mu čas. Buďte trpěliví.

A pozor: 60% dětí v ČR má nesprávně zařazené soli v potravě , 80% sladkosti a 100% dětí nedostatek zeleniny a to u všech dětí do 3 let!!!!

www.kojeni.net 

www.hami-nutricia.cz

www.1000dnízivota.cz

https://hami.nutricia.cz/diets

Při  potížích  gastrointestinálního  traktu u  kojence :

Rýžový odvar:
2.5 dkg rýže
500 ml vody vhodné pro kojence
Rýži rozvaříte doměkka a rozmixujete. Převařenou vodou doplníte do 500ml. Rýžový odvar můžete osladit 2 dkg Glukopuru (hroznového cukru).
Rýžový odvar jde připravit také z instantní nemléčné rýžové kaše.

Mrkvový odvar:
1 středně velká karotka
500 ml vody vhodné pro kojence
Omytou, dobře očištěnou čerstvou karotku nastrouhejte najemno a rozvařte (asi 30 min). Rozmixujte a doplňte převařenou vodou do 500 ml. Ničím neochucujte.

K jednoduché přípravě mrkvového odvaru můžete použít kojeneckou výživu ve skleničce – mrkvovou polévku, kterou menšímu kojenci zředíte vodou, budete-li ji dávat v lahvi, nebo neředěnou podáte po lžičce.
Mrkvový odvar lze kombinovat s rýžovým. V lékárnách i v marketech je k dostání rehydratační roztok ORS 200 s přídavkem mrkve a rýže pro kojence od 4. měsíce.

  -